Сервіс швидкої кур'єрської доставки Glovo працює в Україні з жовтня 2018 року. За цей час сервісом почали користуватися мешканці 39 міст, понад 10 тис. підключених кур'єрів доставили хоча б одне замовлення, а на платформі були присутні більше ніж 7 тис. партнерських локацій. До повномасштабного воєнного вторгнення рф для компанії Glovo Україна була серед п`яти найбільш успішних ринків, а команда українського офісу представляла центр регіону Східної Європи та Центральної Азії. У 2021 році у Києві компанія відкрила технологічний хаб для вдосконалення й адаптації платформи Glovo під локальні потреби ринку та інших країн регіону.
Сьогодні компанія Glovo анонсувала довгострокову “Програму сталого розвитку для міст Glovo Acts”, що передбачає підтримку економіки України та сприяння її подальшому розвитку.
Реалізація програми поширюється на три напрями, що спрямовані на: допомогу містам, соціальні доставки для неурядових організацій (Glovo Access) та підтримку малого бізнесу.
- У ході першого напряму програми компанія планує допомогти постраждалим від російської агресії українським містам через співпрацю з місцевими урядами та розвиток транспортної інфраструктури.
- Glovo Access полягає у співпраці компанії з місцевими урядами і неприбутковими організаціями для допомоги внутрішньо переміщеним особам, людям у складних життєвих обставинах, та спрямований на безкоштовні доставки продуктів харчування та необхідних побутових товарів.
- Через напрям з підтримки та діджиталізації малого бізнесу в Україні компанія Glovo готова надавати малому бізнесу, а також тимчасово переміщеним підприємствам символічний 1% комісії за підключення до платформи як маркетплейсу. Це дозволить підприємцям пропонувати товари та послуги більш широкій аудиторії.
“Всупереч воєнним діям, Україна залишається для Glovo важливим і перспективним ринком, у який ми продовжимо інвестувати та розвивати. Наш бізнес поєднує на єдиній платформі кур’єрів, партнерів і користувачів, щоб розширювати їхні можливості у містах, де присутній наш сервіс. Поряд з цим, ми у Glovo уважні до стану і потреб тих, хто взаємодіє з нашою платформою і через наявні у нас зв`язки та технології прагнемо допомагати та позитивно впливати на ці спільноти. Я захоплююся життєстійкістю і сміливістю українців, пишаюся нашою локальною командою, яка впродовж цих п'яти напружених місяців війни передала до неурядових організацій понад 25 кг продуктів та майже 50 тис. товарів першої необхідності. Маю надію, що наша програма зможе допомогти українцям відновити економіку країни. Для перших кроків реалізації програми ми плануємо інвестувати понад 2 млн гривень,” — коментує Вільям Бентол, глобальний директор зі зв'язків з державними органами компанії Glovo.
Компанія планує втілювати програму поступово у містах, де сервіс Glovo присутній сьогодні або оперував до повномасштабного вторгнення рф. Для централізованої реалізації всіх напрямів програми компанія планує підписати меморандуми про партнерство з міськими адміністраціями. Цього тижня будуть проведені зустрічі та підписані меморандуми про партнерство у Києві, Львові, Стрию та Чернігові й оголошено про наступні кроки реалізації програми. Керівництво компанії Glovo планує поглибити співпрацю з українським урядом з питань відновлення економіки держави через профільні міністерства та проекти.
“Ми вже готові реалізувати перші кроки Програми сталого розвитку для міст Glovo Acts, зокрема, сприяти розвитку малого бізнесу. МБ лежить в основі економіки будь-якої держави і є більш стійким до перезапуску та швидшого відновлення. Наприклад, після воєнного вторгнення частка малих бізнесів на платформі Glovo не зазнала критичних змін.Ми у Glovo прагнемо сприяти збереженню та розвитку таких бізнесів і готові стати інструментом для їх цифровізації,” — розповідає Йонат Лакуста, заступник директора з питань державної політики компанії Glovo.
Більше про соціальні ініціативи Glovo
Проект Glovo Access компанія почала реалізувати в Україні ще з 2020 року через співпрацю з низкою благодійних фондів. Цей глобальний проект компанії Glovo націлений на забезпечення базових потреб неприбуткових і соціальних організацій. Це можливо завдяки поєднанню користувачів і партнерів сервісу для підтримки соціальних проектів, із використанням технологій і логістичного забезпечення сервісу Glovo. Через спеціальну платформу благодійні організації та фонди можуть оформити запит на логістичну підтримку Glovo для доставки товарів першої необхідності своїм підопічним, отримати доступ до партнерів сервісу, які можуть стати донорами певних продуктів тощо.
Ще до повномасштабного воєнного вторгнення компанія розпочала проект соціальних доставок з фудбанком “Тарілка” у Львові. Починаючи з березня через Glovo Access компанія поглибила співпрацю з БФ “СОС Дитячі Містечка” та Українською Волонтерською Службою. У рамках програми Glovo Acts та завдяки співпраці з міськими адміністраціями компанія розраховує розширити мережу локальних благодійних організацій та забезпечити їх можливістю безкоштовною доставки будь-чого для людей у складних життєвих обставинах.
З початку березня 2022 року сервіс Glovo запустив у додатку баббл «Допоможи Україні!», куди запросив перевірені благодійні проекти та організації – «Повернись живим», БФ “СОС Дитячі Містечка”, Фундацію Дім Рональда Макдональда, Восток-SOS, UAnimals, Common Help UA, Клуб Добродіїв. Кожну організацію наші користувачі можуть підтримати внеском. За весь час роботи бабблу користувачі задонейтили вже майже 1 млн гривень. Крім цього, від початку повномасштабного вторгнення компанія Glovo щомісяця передає фінансову допомогу на користь фонду «Повернись живим». Розмір фінансової допомоги компанії та її співробітників, що також включає адресну допомогу та допомогу продуктами харчування станом кінець червня становить більше 11 млн гривень.