Глобальна криптовалютна біржа EXMO.com випустила звіт з оглядом крипторинку за третій квартал 2022 року. Експерти проаналізували ключові показники на ринку та представили дані з активності трейдерів. Нижче зібрані найважливіші висновки звіту.
Ключові показники ринку
Капіталізація криптовалютного ринку за третій квартал 2022 року зросла на 11%. Зростання відбулося завдяки альткоїнам, тоді як біткоїн закрив квартал із невеликим мінусом.
Квартальні обсяги торгів скоротилися майже на 16% порівнюючи з попереднім періодом. Місячні обсяги торгів практично не змінювалися з червня.
Настрої на ринку протягом третього кварталу були позитивнішими, ніж у попередньому кварталі. Найбільш оптимістичний період спостерігався з 19 липня по 19 серпня.
Крипторинок vs інші ринки
На відміну від крипторинку, який завершив квартал у плюсі, інші ринки пішли у мінус. Так, капіталізація срібла скоротилася на 18,2%, золота – на 7,5%, а індексу S&P 500 – на 5,6%. В результаті розміри криптосектора знову майже зрівнялися зі сріблом.
Крипторинок vs публічні компанії
Позиція крипторинку щодо найбільших компаній практично не змінилася. Сектор поступається тим самим п'яти компаніям, що й квартал тому, а саме Apple, Saudi Aramco, Microsoft, Alphabet та Amazon.
За підсумками кварталу, крипторинок став більшим за Meta та Visa у 2,5 разів.
Кореляція крипторинку з S&P 500
У третьому кварталі кореляція крипторинку з індексом S&P 500 залишалася дуже високою. Взаємозв'язок ставав слабшим на тлі вищої волатильності криптовалют, ніж індексу S&P 500.
У першій половині кварталу у сектора цифрових активів спостерігався більш виражений тренд на відновлення, ніж у компаній S&P 500. У другій половині кварталу рух обох ринків був більш синхронним.
Частки криптовалют на ринку
Домінування BTC за квартал ослабло на 5%. Його частка на ринку на кінець періоду склала 39,6%. У вересні показник опускався до 37,6%. Причиною стало те, що багато альткоїнів стали менш залежними від курсу BTC і продемонстрували впевнене зростання.
Частка ETH збільшилася на 2% до 17,3%, а решти криптовалют – на 3% до 43,1%. Серед криптовалют першої десятки помітно зміцнилися позиції XRP: з 1,7% до 2,5%.
Огляд торгів на EXMO.com
Протягом липня та серпня спостерігалося зниження торговельної активності. З одного боку, продовжували відчуватися наслідки падіння ринку, а з іншого – впливали сезонні фактори.
Із закінченням періоду відпусток у вересні торговельні обсяги зросли на 12%. Найбільші стрибки торгів в цьому місяці збіглися з проведенням масштабного оновлення в мережі Ethereum і з ухваленням ФРС США рішення про чергове підвищення базової ставки.
У третьому кварталі дуже сильне зростання обсягів торгів спостерігалося по Uniswap (UNI) – більш ніж у 7 разів. Але це швидше локальне явище на EXMO, пов'язане з додаванням нової торгової пари – UNI/USDT.
Перехід Ethereum на алгоритм консенсусу Proof-of-Stake також вплинув на пожвавлення торгів по ether.
Рентабельність інвестицій
Третій квартал виявився позитивним для багатьох криптовалют. Найбільше зростання спостерігалося у липні, оскільки ринок намагався відновитися після обвалу у попередньому кварталі.
Найбільше зростання спостерігалося у липні, оскільки ринок намагався відновитися після обвалу у попередньому кварталі. Середня прибутковість за місяць становила 13,2%. Аналогічні показники для серпня та вересня: -9,6% та -1,9% відповідно.
Найбільший збиток зазнав Dogecoin (DOGE): -8,7%. За ним слідують Polkadot (DOT) і Tron (TRX), які втратили в ціні по 6,3%. Найбільше зростання показав XRP (XRP): +51,2%.
З'явилася надія на швидке завершення судового процесу між Ripple та SEC США. Очевидно, більшість учасників ринку вірять у сприятливий результат справи.
Суттєві успіхи у розвитку проєктів позитивно позначилися на ціні uniswap (+30,0%), ether (+24,6%) та chainlink (+23,1%).
Волатильність криптовалют
Волатильність криптовалют сильно знизилася у порівнянні з попередніми кварталами. Медіанне значення показника за представленими активами становило 3,4%.
Найменшу волатильність в цьому кварталі продемонстрував Tron (TRX). Альткоїну вдалося обійти навіть біткоїн, який зазвичай менш волатильний, ніж більшість криптовалют. Але для TRX це негативний сигнал, враховуючи скорочення обсягу торгів та спад курсу монети.
Лідери та антилідери зростання за квартал
У трійку лідерів зростання за квартал увійшли Chiliz (CHZ), GNY (GNY) тa Ethereum Classic (ETC), тоді як антилідерами стали Wirex Token (WXT), Harmony (ONE) і ROOBEE (ROOBEE).
Активність трейдерів на EXMO.com
У третьому кварталі баланси користувачів по більшості криптовалют скоротилися. Відновлення курсів деяких монет лише сприяло цьому тренду. Так, баланс XRP (XRP) зменшився на 8% при зростанні ціни на 51%, Uniswap (UNI) – на 19% при +30% по курсу, Chainlink (LINK) – на 20% при +23%, а Ethereum (ETH) – на 4,5% при +25%.
Найпомітнішим винятком стала Solana (SOL). Баланс криптовалюти на гаманцях користувачів збільшився на 38%, хоча ROI за квартал становив менше 2%. Ймовірно, такій ситуації сприяла висока волатильність SOL, особливо в першій половині кварталу.
У липні спостерігалося помітне накопичення лише деяких альткоїнів, а саме Shiba Inu (SHIB), Tron (TRX) та Litecoin (LTC). Водночас сильно скоротилися баланси Polkadot (DOT), Uniswap (UNI) та Chainlink (LINK).
Серпень став місяцем накопичення криптовалют на рахунках користувачів. Найбільше вони накопичували Polkadot (DOT), Solana (SOL) та Uniswap (UNI).
Основне скорочення балансів відбулося у вересні.
Рейтинг криптовалют за розмірами балансів USD на рахунках користувачів залишається майже незмінним. Найбільше у співвідношенні з біткоїном зросли частки ether (+14%) та XRP (+8,8%).
Криптовалюти за кількістю власників
Рейтинг десяти найпопулярніших серед користувачів EXMO криптовалют повністю повторює результати попереднього кварталу. Найсильніше за квартал зросла кількість власників NEAR (NEAR) – на 9,4%. Найбільше власників втратили Decred (DCR) та Maker (MKR): 12,3% та 11,8% відповідно. За ними йде Wirex (WXT) із 11,2%.
Зберігання криптовалют
В умовному загальному портфелі довгострокових власників, які зберігають актив без руху понад 90 днів, частка біткоїну скоротилася з 38% до 35% у порівнянні з попереднім кварталом. Водночас його частка збільшилася серед криптовалют, які зберігаються довше ніж 60 і 30 днів.
Помітно зросла частка ether у всіх трьох групах у порівнянні з попереднім кварталом. Ймовірно, вересневе оновлення мережі Ethereum сприяло збільшенню кількості тих, хто готовий утримувати ETH довгостроково, очікуючи повноцінного запуску Ethereum 2.0. Ця подія, схоже, вплинула і на зростання частки Ethereum Classic (ETC).
У всіх трьох групах скоротилася частка XRP, чому сприяло зростання курсу монети у вересні.
EXMO.com – глобальна криптовалютна біржа, заснована у 2014 році. Користувачами платформи є понад 2 млн. трейдерів з усього світу. Біржа постійно працює над спрощенням функціоналу щоб реалізувати свою місію – зробити криптовалюти доступними для всіх.