Усе про ШІ: підлітки зможуть вивчати основи штучного інтелекту в серіалі з IT-експертами та відомими коміками / Все новости / Главная

На платформі Дія.Освіта з’явився освітній серіал «Майбутні лідери ШІ», який ознайомить підлітків з основами штучного інтелекту. Серіал містить 76 відеороликів у форматі Reels.

«Майбутні лідери ШІ» розміщений для всіх користувачів на Дія.Освіта, а незабаром серія відео буде доступна і в державному освітньому застосунку Мрія. Підлітки вивчатимуть основи штучного інтелекту в ігровій формі разом з IT-спеціалістами R&D-центру SQUAD Денисом Лазаренком і Катериною Воронюк, а також коміками Анастасією Зухвалою та Юрієм Коломійцем.

«Штучний інтелект — це окремий напрям, який стане фундаментальним і наскрізним для кожної галузі. Зараз цікавість до технологій ШІ та можливості їх використання тільки зростає. Саме тому важливо, щоб діти могли опанувати ці інструменти, правильно їх використовувати, самореалізовуватися й досягати цілей. Саме тому спільно з партнерами запускаємо освітній серіал для підлітків на Дія.Освіта, а потім він стане доступним і в застосунку Мрія. Так, кожен зможе отримати швидкий та зручний доступ до знань», — зазначає Михайло Федоров, Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації.

Серіал буде актуальний:

  • підліткам середньої та старшої школи, які хочуть зрозуміти сучасні технології;
  • учителям, які прагнуть інтегрувати ШІ в освітній процес;
  • батькам, які хочуть розвивати сучасні компетентності у своїх дітей;
  • усім охочим, які зацікавлені розібратися в різних формах застосування ШІ.

«Відповідно до галузевого дослідження, у 2023 році український IT-сектор сягнув позначки 4,9 % від ВВП країни. Це підкреслює важливість розвитку цифрових технологій для України. У Мінцифрі ми підтримуємо освітні ініціативи, які допомагають розвивати нові таланти в технологічній галузі. Однією з таких ініціатив є серіал “Майбутні лідери ШІ” на платформі Дія.Освіта. Він допоможе підліткам і дорослим, які їх навчають, опанувати основи штучного інтелекту, розвинути практичні цифрові навички роботи з ШІ та усвідомити як перспективи, так і виклики, які є в цій сфері. Серіал стане стартовою точкою для молоді, що прагне бути не лише споживачами цифрових інструментів, а і їх творцями та відповідальними цифровими громадянами», — зазначає Валерія Іонан, заступниця Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції.

Методологію освітнього серіалу розробив керівник магістерської програми УКУ з комп’ютерних наук за напрямом Data Science Олексій Молчановський.

«У SQUAD ми переконані, що за якісною освітою — майбутнє нашої країни. Як представники української tech-індустрії, убачаємо великий потенціал, щоб учні ознайомлювалися з найсучаснішими технологіями ще зі шкільних років. За штучним інтелектом майбутнє, тож віримо, що українська молодь рухатиме цю галузь уперед», — коментує Юрій Катков, Country General Manager R&D-центру SQUAD.

У серіалі користувачі отримають відповіді на запитання, пов’язані із ШІ:

  • виклики ШІ;
  • його обмеження;
  • завдання, з якими він справляється найкраще;
  • етичні питання, пов’язані із застосуванням ШІ;
  • використання ШІ в енергетиці чи сільському господарстві;
  • тест Тюрінґа, мовні моделі та як грати із ШІ в шахи.

«Для нашої команди важливо надавати підліткам якісні освітні можливості. Ми плануємо залучити якнайбільше учнів середньої та старшої школи до перегляду серіалу, а також учителів, які стануть амбасадорами штучного інтелекту в Україні», — зазначає Анна-Вероніка Краснопольська, виконавча директорка науково-популярного медіа КУНШТ.

Після запуску серіалу також буде проведено серію безоплатних воркшопів з упровадження елементів ШІ в освітній шкільний процес для вчителів інформатики згідно з методологією курсу «Майбутні лідери ШІ» в українській середній та старшій школі. Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/7E2nypbQPeqNBJ1D9.

«Штучний інтелект охоплює дедалі більше сфер людського життя. Ці інструменти доповнюють нашу професійну та персональну діяльність. За значною популярністю технологій ШІ останні два-три роки не варто забувати про те, що в їх основі лежать алгоритми, які були винайдені в середині минулого століття. Щоби зрозуміти сучасний ШІ, варто ознайомитися з його основними принципами, які спираються на роботу з даними та алгоритми машинного навчання й штучні нейронні мережі. Я сподіваюся, що цей серіал дасть глядачам розуміння становлення та основ технологій сучасного штучного інтелекту, спонукатиме їх бути не тільки відповідальними користувачами, а й дослідниками та творцями нових технологій ШІ», — підсумовує Олексій Молчановський, керівник магістерської програми УКУ з комп’ютерних наук за напрямом Data Science.

Опановуйте новітні технології як для навчання, так і для роботи чи виховання, і ставайте амбасадорами ШІ в Україні. Серіал уже доступний на платформі Дія.Освіта: https://osvita.diia.gov.ua/courses/future-ai-leaders.

Освітній серіал створено науково-популярним медіа «Куншт» та R&D-центром SQUAD у співпраці з Міністерством цифрової трансформації для платформи Дія.Освіта та застосунку Мрія.

 

Похожие новости
Комментарии

comments powered by Disqus
Мы в социальных сетях: