Зміни в ІТ експорті: топ галузей і країн-імпортерів українських рішень / Все новости / Главная

ІТ-індустрія продовжує підтримувати економіку України: ІТ є лідером експорту послуг у 2024 році. Які технологічні напрями були найбільш популярними у 2024, які збережуть актуальність у 2025? Які країни найбільше імпортують українські рішення? Ділимося підсумками та прогнозами від GlobalLogic, одного з найбільших експортерів ІТ-послуг у 2024 році.

ІТ залишається найбільшим експортером послуг і другим найбільшим експортером загалом – за даними Нацбанку, у 2024 році експорт IT-послуг приніс українській економіці $6,45 млрд.

“Попри виклики та загальне зниження експорту ІТ-послуг у 2024, ми продовжуємо активно вести наші проєкти та підтримуємо продуктивність на довоєнному рівні. Зокрема, ми очікуємо нових проєктів завдяки дедалі вищому попиту з Японії та потенціалу, який має цей ринок для українських розробок”, — коментує Андрій Яворський, старший віцепрезидент зі стратегії та технологій GlobalLogic.

У топі технологій, на які припав експорт послуг у 2024 – ШІ, аналітика, кібербезпека, вбудовані технології. Топ індустрій, проєкти для яких займають найбільшу частку експорту у 2024: автомобільна галузь, охорона здоров'я, медіа, промисловість. Топ країн за обʼємами експорту у 2024 році – США, Ізраїль, Велика Британія, Польща, Німеччина, Японія.

У 2025 році все ще актуальним є попит на розвиток ШІ. За даними IDC Research, інвестиції компаній у ШІ-рішення та його інтеграцію до 2028 року тільки зростатимуть. Тому фокусними проєктами для GlobalLogic залишаються VelocityAI та GenAI Platform of Platforms – власні ШІ-рішення для бізнесу. "У 2025 році ми плануємо розширювати коло партнерів для цих платформ, нарощувати власні “потужності”: і команду, і експертизу. Саме тому ми робимо особливий акцент на внутрішньому навчанні фахівців. Як і раніше, ми продовжимо підтримувати економіку України", – каже Андрій Яворський.

Перелік найбільших країн-імпортерів українських рішень, за прогнозами компанії, у 2025 році залишиться незмінним. Очікується подальше зростання попиту з Японії: GlobalLogic вже залучили понад 170 проєктів із країни, зокрема завдяки співпраці з материнською компанією Hitachi. Серед них найбільшу частку займають промисловість, охорона здоровʼя та телекомунікації. Наразі до цих проєктів долучені понад 1000 українських інженерів, і їхня кількість продовжить зростати.

 

Похожие новости
Комментарии

comments powered by Disqus
Мы в социальных сетях: