ЄБРР, Швейцарія та США допоможуть українським МСП у релокації в більш безпечні регіони / Все новости / Главная

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) допоможе у релокації українських малих і середніх підприємств (МСП) з територій, що найбільше постраждали від російського вторгнення. Допомога у розмірі €2,4 млн від Швейцарії та Сполучених Штатів Америки через Фонд сприяння малому бізнесу ЄБРР буде спрямована на покриття витрат бізнесу на релокацію у більш безпечні регіони.

Розпочата Росією війна в Україні має руйнівний вплив на МСП, особливо у східних, північних та південних регіонах країни. Компанії змушені переміщуватися у більш безпечні західні регіони України для того, щоб захистити своїх працівників, зберегти обладнання і перезапустити діяльність.

МСП відіграють ключову роль у створенні робочих місць та доданої вартості в Україні. За даними Організації економічного співробітництва та розвитку, на них припадає приблизно 82% від загальної кількості робочих місць та 64% створеної доданої вартості у ВВП. За даними Advanter Group, лише за перші 75 днів війни компанії втратили $64-85 млрд внаслідок знищення активів та порушення нормального функціонування ринків.

Близько 80 українських компаній отримають до €30 тис кожна на відшкодування витрат, що не були попередньо оплачені іншими організаціями, пов’язані з:

  • транспортуванням обладнання, сировини та готової продукції;
  • пакуванням, демонтажем, налагодженням, ремонтом, орендою та придбанням обладнання;
  • використанням приміщень: до одного місяця оренди, інженерні або ремонтно-будівельні роботи у приміщеннях для зберігання обладнання та виробництва.

Компанії мають відповідати наступним вимогам:

  • до 500 працівників;
  • річний обіг до €50 млн або загальні активи до €43 млн;
  • не менше двох років операційної діяльності;
  • частка українських власників – більше 50%.

Кінцевий термін подання заявок - 31 січня 2023 р., форми для заповнення можна знайти тут.

Донорами Фонду сприяння малому бізнесу ЄБРР є Сполучені Штати Америки, ІталіяІрландіяПівденна КореяЛюксембургНорвегія, Швейцарія, ШвеціяЯпонія та Фонд технічного співробітництва ТайваньБізнес-ЄБРР.

Банк підтримує МСП в Україні з 1997 р. За цей час донорське фінансування отримали понад 1300 компаній.

ЄБРР вже інвестував в Україні €18,3 млрд. З початку російського вторгнення у лютому 2022 р. Банк у партнерстві з донорами виділив фінансування на загальну суму €900 млн для проєктів по всій країні. Він також взяв на себе зобов’язання виділити для України фінансування загальним обсягом €3 млрд у 2022-23 р. у партнерстві з міжнародними донорами

 

Тэги:   Бизнес

Похожие новости
Комментарии

comments powered by Disqus
Мы в социальных сетях: