Lenovo представила фінансові результати за третій квартал: досягти прибутковості допомагає диверсифікація / Все новости / Главная

Компанія Lenovo Group оголосила фінансові результати за третій квартал поточного фінансового року і повідомила про виручку Групи в розмірі $15,3 млрд та чистий прибуток у розмірі $437 млн. Виручка Групи від бізнесу, не пов’язаного з ПК, сягнула 41%, а прибутковість залишалася стабільною, оскільки диверсифіковані механізми зростання підрозділів Solutions and Services Group (SSG) і Infrastructure Solutions Group (ISG) збільшили виручку до рекордних $1,8 млрд та $2,9 млрд відповідно, що на 23% і 48% більше, ніж торік. Усі основні бізнес-групи принесли операційний прибуток п’ятий квартал поспіль.

У той час як галузь стикається зі значним макроекономічним тиском, Lenovo бачить довгострокові можливості, оскільки глобальні тенденції цифровізації та інтелектуальної трансформації продовжують прискорюватися, а витрати на ІТ мають відновитися до помірних темпів зростання в середньостроковій та довгостроковій перспективі. Згідно з дослідженнями, реальний попит у секторі ПК набагато вищий, ніж показують галузеві дані про постачання, оскільки сектор використовує надлишкові запаси. Група очікує, що річне зростання відновиться у другій половині календарного року, а попит серед кінцевих користувачів буде вищим, ніж до COVID-19.

Група продовжує активно діяти для подальшого посилення цінової конкурентоспроможності. Це буде досягнуто шляхом інвестування у високорентабельні механізми зростання, а також зниження операційних витрат. Грошовий баланс компанії Lenovo залишається значним, цикл обороту грошових коштів продовжує вдосконалюватися, і компанія продовжує інвестувати в науково-дослідні розробки та стійкий розвиток, зберігаючи прагнення подвоїти прибутковість у середньостроковій перспективі.

Фінансові показники:

«Сьогоднішні впевнені результати демонструють, що наша стратегія трансформації на основі сервісу окупається. На наші диверсифіковані механізми зростання бізнесу, не пов’язаного з ПК, зараз припадає понад 40% доходу Групи, це забезпечує стабільну прибутковість, — говорить Юаньцін Ян (Yuanqing Yang), голова правління і генеральний директор Lenovo. — Попри складне макросередовище, ми зберегли лідерство на ринку ПК. Я впевнений, що наші чітка стратегія, операційна стійкість, здорова ліквідність і постійні інвестиції в інновації й надалі забезпечать нам довгострокове стійке зростання та підвищення прибутковості».

Solutions and Services Group (SSG): рекордний дохід і висока маржа

Очікується, що трильйонний ринок ІТ-послуг залишатиметься сильним у середньостроковій та довгостроковій перспективі, а зростання обсягу керованих послуг для хмарних, локальних і периферійних служб збільшить сукупний середньорічний темп зростання (Compound annual growth rate, CAGR) на 7%. Витрати на вертикальні рішення та послуги в освіті, “розумну” роздрібну торгівлю, “розумні” міста та виробництво майже вдвічі перевищують CAGR.

Показники за третій квартал 22/23 фінансового року:

 • В останньому кварталі виручка SSG зросла на 23% порівняно з аналогічним періодом минулого року і склала $1,8 млрд, при цьому операційна маржа склала 20,2%, а операційний прибуток збільшився на 12% порівняно з попереднім роком.
 • Усі сегменти знову забезпечили високу рентабельність і зростання виручки.
 • Сума виручки від рішень і послуг, не орієнтованих на апаратне забезпечення, досягла рекордного зростання на 53%, при цьому керовані послуги зросли майже вдвічі рік до року завдяки TruScale Everything as a Service.

Стійке зростання:

 • SSG продовжує інвестувати в створення масштабованих і повторюваних горизонтальних і вертикальних рішень за допомогою Lenovo IP.
 • Крім того, SSG розширила рішення для цифрових робочих місць, зміцнила гібридний хмарний портфель і ще більше розширила пропозицію щодо сталого розвитку.

Infrastructure Solutions Group (ISG): рекордна виручка, рекордний прибуток

Очікується, що до 2025 року ринок систем зберігання даних досягне $135 млрд. За цей же період ринок периферійної інфраструктури зросте на 17% в середньорічному обчисленні й досягне $37 млрд, а ринок систем зберігання даних перевищить $35 млрд.

Результати діяльності у третьому кварталі 22/23 фінансового року:

 • Виручка ISG за квартал збільшилась на 48% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, досягнувши історичного максимуму в $2,9 млрд.
 • Операційний прибуток збільшився в кілька разів у порівнянні з попереднім роком, досягнувши історичного максимуму в $43 млрд, що свідчить про покращення показників сім кварталів поспіль у порівнянні з попереднім роком.
 • Виручка від продажу систем зберігання даних зросла на 35% з початку року, що зробило Lenovo 3-ю найбільшою компанією-виробником у світі. Доходи від продажу систем зберігання даних зросли більш ніж утричі (тепер це 5 місце у світі), а дохід від продажу програмного забезпечення збільшився на 52% — обидва показники досягли історичних максимумів.

Стійке зростання:

 • ISG продовжує розширювати свій комплексний портфель інфраструктурних рішень та інвестувати в інновації, зокрема в периферійні обчислення на основі штучного інтелекту та послуги.
 • ISG прагне бути одним з найбільш швидкозростаючих постачальників комплексних інфраструктурних рішень у світі, забезпечуючи при цьому баланс між масштабом і рентабельністю.

Intelligent Devices Group (IDG): стабільна рентабельність, експансія в зони зростання

Попри падіння ринку ПК, реальний попит, як свідчать дані про активацію у 2022 році, набагато вищий, і очікується, що ринок стабілізується на вищому, ніж до пандемії, рівні у другій половині 2023 року.

Результати діяльності у третьому кварталі 22/23 фінансового року:

 • IDG успішно утримує позицію №1 на ринку персональних комп'ютерів з часткою ринку 23,1%. Компанія також зберегла найкращу в галузі рентабельність на рівні 7,3% завдяки високій конкурентоспроможності продукції, що знайшло своє відображення в лідируючих показниках активації Windows і, як наслідок, покращенні рівня запасів.
 • Підрозділ смартфонів був прибутковим 11-й квартал поспіль. Активації преміального продукту Motorola Edge зросли на 74% порівняно з аналогічним періодом минулого року.
 • Преміальний асортимент продукції в сегменті планшетів розширився, а рішення для “розумних” просторів продовжували демонструвати потенціал зростання, здобувши ключові перемоги.

Стійке зростання:

 • Інновації продовжують стимулювати перехід від “розумних” пристроїв до “розумних” просторів.
 • На нещодавній виставці CES Lenovo Yoga Book 9i отримав історичні 50 нагород як перший у світі повнорозмірний OLED-ноутбук з двома екранами. А Lenovo ThinkPhone від Motorola, перший смартфон компанії, орієнтований на B2B, отримав 15 нагород "Best of CES" завдяки своєму сильному позиціюванню щодо безпеки та продуктивності.
 • Вдосконалені цифрові рішення для робочих місць покращують досвід користувачів у гібридних робочих просторах.

Основні операційні показники та інвестиції в майбутнє

Екологічне, соціальне та корпоративне управління. Компанія Lenovo нещодавно стала частиною першої групи компаній, які отримали нульову валідацію від ініціативи Science Based Targets, партнерства між Глобальним договором ООН, CDP, Інститутом світових ресурсів і Всесвітнім фондом природи. Це перший виробник ПК і смартфонів, цілі якого перевірені стандартом Net-Zero. У рамках своїх ширших зобов’язань щодо сталого розвитку компанія Lenovo об’єдналася з компанією Kuehne+Nagel для розробки стійкого логістичного рішення, яке допоможе зменшити вуглецевий слід. Компанія четвертий рік поспіль була внесена до списку Індексу гендерної рівності Bloomberg (GEI) у 2023 році. Ініціатива відстежує прогрес 484 компаній в 11 секторах та 45 країнах і регіонах по всьому світу в розширенні прав і можливостей жінок і рівності на робочому місці.

Досконалість ланцюгів постачання. На цьогорічному Всесвітньому економічному форумі в Давосі, фабрика Hefei Lenovo, LCFC, була визнана однією із 18 додаткових учасників, доданих до переліку Global Lighthouse Network. Об'єднання складається зі 132 провідних виробників, кожен з яких обраний для інтеграції четвертої промислової технологічної революції (4IR). Заснована у 2011 році, LCFC — одна з найсучасніших “розумних” виробничих фабрик у світі та найбільша з виробництва інтелектуальних обчислювальних пристроїв (ПК, сервери, периферійні обчислення, технологій смарт Інтернету речей). Це флагманський завод компанії Lenovo з 35+ виробничих майданчиків на дев'яти ринках, продукцію з якого доставляють на 126 ринків по всьому світу. Фабрика щоденно виготовляє до 300 тис. індивідуальних деталей, 300 нових продуктів щороку та понад 200 тис. різних конфігурацій продуктів.

Галузеві нагороди. Журнал Fortune нещодавно опублікував свій щорічний список найбільш шанованих компаній світу, де Lenovo піднялася на 11 позицій до №189. Щорічний рейтинг оцінює корпоративну репутацію глобальних бізнесів і розглядає тисячу найбільших компаній США разом із компаніями зі списку Global 500 FORTUNE із річним доходом понад $10 млрд. Зараз Lenovo займає 171 місце в рейтингу FORTUNE Global 500. Список містить рейтинги світових компаній із 52 різних галузей. Серед компаній у підкатегорії «комп’ютерна індустрія» Lenovo отримала особливе визнання як «найбільш шанована», отримавши хороші оцінки за якість продуктів і послуг, управління, інновації та соціальну відповідальність.

Компанія Fast Company нещодавно визнала освітню технологію змішаної реальності Mixed Reality від Lenovo однією з «наступних великих досягнень у галузі технологій». Група редакторів і авторів досліджує світ технологій, щоб продемонструвати прогресивні розробки в бізнесах будь-якого розміру, від транснаціональних компаній до стартапів. Цього року Lenovo було обрано разом зі 120 іншими компаніями, які продемонстрували свіже мислення та передові технології. Компанію Lenovo було відзначено як одну з кількох компаній, які намагаються зробити світ кращим та розв'язувати суспільні проблеми.

 

Похожие новости
Комментарии

comments powered by Disqus
Мы в социальных сетях: