Протидія дезінформації: AI стартап Osavul залучив інвестиції від фонду SMRK / Все новости / Главная

Osavul, українська AI компанія, залучила $1 млн від венчурного фонду SMRK в рамках seed-раунду інвестицій. Стартап фокусується на інформаційній безпеці, протидії дезінформації та аналізі інформаційного середовища.

Фінансування буде спрямоване на маркетинг та розвиток технологічної платформи, зокрема інтеграції технологій Large Language Models для виведення аналізу інформаційного середовища на новий рівень. Також в планах компанії експансія продукту на міжнародні ринки та співпраця із закордонними компаніями та урядовими організаціями.

“Osavul виник як відповідь на російське вторгнення в Україну. Світ стикнувся із потужною хвилею пропаганди та наративів, що дискредитували українців та їх боротьбу. Також останні роки ми спостерігаємо надстрімкий розвиток AI через появу Large Language Models, на кшталт ChatGPT. Нові технології полегшують створення та поширення будь-якого контенту – як текстового, так і візуального – таким чином підвищуючи небезпеку поширення дезінформації. Тож державні інституції та компанії потребують нових потужних технологій, щоб ефективніше протистояти загрозам, пов’язаними із дезінформацією” – коментує Дмитро Плєшаков, співзасновник та CEO Osavul.

Мета Osavul – розробляти продукти для спеціалістів в галузі інформаційної та кібербезпеки, використовуючи найновіші здобутки та розвиток технології штучного інтелекту. Зокрема компанія орієнтується на co-pilot підхід, що дозволяє працювати з більшими масивами даних, ефективніше знаходити та аналізувати інформацію, а також вчасно знаходити та нейтралізовувати загрози.

"Osavul заснований винятковою командою з глибоким розумінням технології штучного інтелекту і з інженерної, і з бізнес-перспективи.” – коментує Влад Тісленко, партнер SMRK, – "Для нас велика честь брати участь у їхньому новому проєкті”.

Наразі компанія пропонує три продукти:
1. CommSecure – software платформа для проведення information environment assessment, виявлення та аналізу наративів, а також інформаційних загроз в медіасередовищі;
2. CIB Guard – модуль для аналізу скоординованої неавтентичної поведінки між акаунтами в медіа, месенджерах та соціальних мережах;
3. InfoOps – інтегрований сервіс, коли компанія і надає софт, і сама виконує задачі з аналітики та протидії дезінформації. Також відстежується динаміка поширення наративів, джерела та шляхи їх розповсюдження.

З допомогою рішення Osavul спеціалісти із безпеки та комунікацій, що працюють із державним сектором та політичною сферою, бізнесом, некомерційними організаціями, агенціями з безпеки та PR-сферою, можуть виявити необхідну інформацію, виміряти та віднайти шляхи протидії, якщо вони становлять загрозу.

Програмне забезпечення Osavul було імплементовано та використовується Центром Протидії Дезінформації при РНБО України та українськими відомствами з сектору безпеки та оборони. Досвід та успішні результати роботи в Україні спонукали засновників перетворити початкову ідею на бізнес-організацію задля допомоги демократичним країнам, союзникам України та компаніям у розбудові стійкості до дезінформації.

Наразі компанія має сформовану senior-команду, та у пошуці талановитих інженерів, а також спеціалістів для подальшої роботи із міжнародними партнерами та клієнтами.

 

Похожие новости
Комментарии

comments powered by Disqus
Мы в социальных сетях: