За даними Держспецзв’язку, лише за перші чотири місяці війни хакери здійснили понад 790 атак на кіберсектор України. Тому важливо, щоб українці у всіх сферах знали, як захистити себе та свої дані в мережі. Щоб кожен міг перевірити свої знання, Мінцифра презентує Кіберграм. Це швидкий тест на знання базових принципів безпеки в цифровому середовищі.
«Цифрове середовище — це простір для можливостей, навчання, роботи та комунікації. Кожен онлайн-користувач має право на безпеку та захист у мережі. Ми створюємо освітні продукти, які мають на меті ознайомити українців з базовими правилами безпеки в інтернеті. А Кіберграм — це надійний спосіб перевірити свої знання й уникати помилок на практиці», — пояснює заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан.
Тест перевіряє п’ять компетенцій:
- захист пристроїв та безпечне підключення до інтернету;
- захист персональних даних і приватності, безпека в інтернеті;
- захист особистих прав споживача від шахрайства та зловживань;
- захист здоров’я і благополуччя;
- захист навколишнього середовища.
«Сьогодні більшість українців чимало часу проводить у кіберпросторі, тож важливо знати основні правила кібергігієни, щоб уміти захиститися від кіберзлочинців. Розроблений кіберекспертами тест Кіберграм допоможе перевірити рівень володіння такими навичками», — розповів Петро Матіяшек, директор Проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України».
Кіберграм містить 15 запитань. Вони допоможуть визначити рівень володіння навичками безпечної поведінки в мережі. Після проходження тесту ви отримаєте сертифікат. Його можна поширити у ‘’в соцмережах чи додати до свого СV.
Проходьте тест за посиланням — https://osvita.diia.gov.ua/cybergram
На платформі Дія.Освіта також доступні онлайн-серіали на тему кібербезпеки:
- освітній серіал «Кіберняні»
- освітній серіал «Основи кібергігієни»
- освітній серіал «Обережно! Шахраї»
- гайд «Навіщо вам кібергігієна?»
- гайд «Кібергігієна під час війни».
Тест створено з ініціативи Мінцифри для платформи Дія.Освіта за підтримки Проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України».