І вабить, і страшить: рік буму довкола штучного інтелекту / Все новости / Главная

Наприкінці 2023 року – після року жвавих дискусій довкола штучного інтелекту в світі – в українців сформувалося позитивне ставлення до ШІ назагал. За даними досліджень Kantar Україна, проведених у квітні та жовтні 2023 року, більшість опитаних розуміють переваги штучного інтелекту попри свої побоювання етичного, соціально-економічного та екзистенційного характерів.

Більшість українців (76%) розуміють переваги штучного інтелекту. Частіше за вибірку в цілому – опитані з рівнем доходу на особу 10 000 грн і більше (83%), а також з вищою освітою (82%). Також 73% опитаних згодні, що штучний інтелект здатен полегшити життя людства.

Водночас, 57% респондентів остерігаються розвитку штучного інтелекту. Серед головних побоювань переважають страх втрати робочих місць і знецінення фаху (22%), а також загроза неконтрольованої діяльності, повстання машин і можлива агресія до людини (22%).

Найчастіше респонденти помічали застосування ШІ в охоронних системах (42%), креативній індустрії (41%), банківських послугах (40%) та обслуговуванні клієнтів (40%).

Топ продуктів ШІ, якими вже користувалися українці:

Станом на жовтень найбільший потенціал застосування ШІ українці вбачають для оптимізації виробничих процесів (54%) та боротьби з корупцією (51%). Опитані з рівнем доходу на особу 10 000 грн і більше та з вищою світою частіше за вибірку в цілому вважають доцільним застосування ШІ для оптимізації виробничих процесів (по 62%). Чоловіки частіше за опитаних в цілому є прихильниками ідеї застосування ШІ для контрпропаганди (31% проти 26%) та прийняття рішень у сфері управління державою (24% проти 19%). Використання ШІ для пошуку рішень екологічних проблем частіше вважають потрібним опитані з рівнем доходу на особу 10 000 грн і більше (44% проти 38%).

Чи потрібне законодавче врегулювання в галузі ШІ? – 45% вважають, що потрібне (серед опитаних з матеріальним становищем вище середнього (53%) та вищою освітою (51%) таких значущо більше). 38% важко визначитися з відповіддю, 17% – не вважають за потрібне вводити закон про ШІ.

«Штучний інтелект для українців – загадкова інновація: її помічають та загалом схвалюють, але водночас остерігаються потенційних негативних наслідків. Допомогу ШІ очікують для полегшення виконання простих технічних завдань, рутинних дій, але при цьому не хотіли б, щоб в результаті його розвитку відбувалися знецінення праці людей та втрата робочих місць. Цікаво, що українці розраховують на допомогу ШІ у розв’язанні такої актуальної для України проблеми, як корупція – можливо, сподіваючись на неупередженість системи», - зазначає Тетяна Степанченко, експертка Kantar Ukraine.  

 

Похожие новости
Комментарии

comments powered by Disqus
Мы в социальных сетях: