Україна досягла значних успіхів у сфері цифрової грамотності, залучивши понад 6 мільйонів громадян до програм розвитку цифрових навичок. Цей успіх став реалізацією стратегічної мети, яку Міністерство цифрової трансформації України визначило ще у 2019 році.
Зазначимо, що це історичне досягнення стало можливим завдяки унікальній ініціативі, яка встановила цифрову грамотність як важливий пріоритет для держави. Країна затвердила Концепцію розвитку цифрової грамотності на рівнях загальнонаціональному та регіональному, а також адаптувала європейські стандарти DigiComp 2.1 та 2.2.
Під час Diia Summit 2023 Михайло Федоров, Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій, повідомив, що було успішно досягнуто мети в 6 мільйонів українців. За результатами соціологічного дослідження виявлено, що майже 60% населення володіє як базовими, так і просунутими цифровими навичками. За чотири роки цей показник зрос на 12,6%, наближаючись до рівня країн ЄС.
Щоб оцінити результати досліджень Мінцифри, зокрема за 2019, 2021 та 2023 роки, можна перейти за посиланням. Варто зазначити, що агентство проводить ці дослідження кожні два роки, стежачи за динамікою змін.
Михайло Федоров підкреслив важливість досягнутого результату: "Дія.Освіта стала нашим ключем до освітньої системи. У цьому році ми не лише досягли мети - залучити 6 мільйонів осіб до програм цифрової грамотності, але й розпочали комплексну трансформацію освіти від дитячих садочків до вищих навчальних закладів."
Важливим етапом в розвитку цифрової грамотності стало оновлення платформи "Дія.Освіта" у 2023 році. Поміж іншого, з'явилися 83 нові освітні серіали та 56 симуляторів для актуальних професій. Нова еволюція проекту позначила перехід від виключно цифрових навичок до нових знань, які допомагають адаптуватися до сучасних професійних викликів.
У 2023 році платформа "Дія.Освіта" видала 900 000 сертифікатів за завершення освітніх серіалів, і загальна кількість зареєстрованих користувачів склала 550 000 осіб. Крім того, команда проекту розширила мережу цифрових хабів, долучивши 5 000 просторів у бібліотеках та громадських організаціях.
За словами Валерії Іонан, заступника Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції, важливим показником успіху стала висока ефективність освітніх продуктів, яка складає 75%. Всього за навчання українці видали 3 мільйони сертифікатів за завершення серіалів або тестів.
Додатково, на платформі "Дія.Освіта" доступні різноманітні тести для визначення професії та рівня цифрових навичок, включаючи профорієнтаційний тест, тест для пошуку професії, "Ентреграм" та "Кіберграм".
Особливої уваги заслуговує розширення проекту "Оновленої інформатики - IT-студій" для всіх шкіл України. Модуль розміщено на платформі "Дія.Освіта", де учні можуть отримати доступ до інтерактивних вправ та зручного інтерфейсу для взаємодії з учителями.
За 3 місяці після запуску до проекту долучилося 1 400 шкіл, а модуль IT-студій відвідало 100 000 користувачів. Зазначимо, що саме якісна освіта визначає шлях вперед та надає можливість реалізувати ідеї, які раніше здавалися недосяжними. У 2024 році нас чекає ще більше інновацій та втілення мрій.