Поліпи в носі — це доброякісне розростання слизової оболонки й носових пазух, які заважають нормальному диханню та здатні викликати розвиток хронічних запальних захворювань, хропіння або погіршення нюху. У медичній літературі можна зустріти й інші терміни для позначення цього патологічного процесу: «поліпоз носа», «назальний поліп».
Залежно від розмірів поліпів у носі та порушення носового дихання розрізняють три стадії захворювання:
-
I стадія. Поліпи закривають невелику частину носової порожнини, симптоми захворювання, як правило, відсутні, поліпи нерідко виявляють під час огляду у ЛОР-лікаря з приводу іншого захворювання;
-
II стадія. Сполучна тканина, що розрослася, перекриває до 2/3 просвіту носової порожнини, симптоми захворювання виражені настільки, що неможливо їх не помітити, але носове дихання зберігається;
-
III стадія. Носовий хід повністю перекритий поліпами, дихання через нього неможливе.
ЛОР у Львові за допомогою новітнього обладнання швидко та якісно проведе огляд та, за потреби, призначить дієве лікування.
Які симптоми поліпів?
Найчастіше носові поліпи викликають подразнення та набряк слизової і пазух. Серед інших симптомів фахівці також називають:
-
нежить;
-
закладеність носа;
-
зниження або зникнення нюху;
-
втрата відчуття смаку;
-
біль в області обличчя, головний біль;
-
біль у верхніх зубах;
-
хропіння;
-
відчуття тиску на лоб, обличчя;
-
часті носові кровотечі.
Такі симптоми властиві і для інших захворювань. Для постановки коректного діагнозу необхідно звернутися до лікаря..
Чому виникають поліпи?
Серед лікарів немає однозначної думки щодо того, чому виникають поліпи. Найчастіше захворювання пов'язують з низкою факторів.
-
Часті простудні та інфекційні захворювання, що супроводжуються нежитем.
-
Хронічні синусити.
-
Алергічні риніти.
-
Грибкові інфекції.
-
Анатомічні особливості (вузькі носові ходи, істотне викривлення носової перегородки).
-
Спадкова схильність.
Факторами ризику вважаються також вплив шкідливих хімічних речовин і куріння. Вдихаючи їдкі пари, забруднене повітря або тютюновий дим, людина піддає слизову оболонку подразненню, через що вона починає розростатися.
Як відбувається лікування поліпів?
Протокол передбачає консервативний або хірургічний варіант лікування. У першому випадку призначають антигістамінні препарати, краплі для уповільнення росту поліпозної тканини і гормональна терапія. Потрібно розуміти, що таке лікування поліпів у носі не завжди буває ефективним. Воно не прибирає новоутворення повністю, а лише блокує розростання і полегшує симптоматику. Щодо хірургічного втручання, його проводять шляхом ендоскопічної операції під назвою поліпотомія. Як інструментарій використовують спеціальну хірургічну петлю або лазерний промінь, за допомогою яких видаляють поліп.
Не варто послуговуватися народними методами у лікуванні поліпів: вони не тільки малоефективні, а й здатні погіршити ситуацію. Тому краще звернутися по консультацію до спеціаліста.