40% українців не можуть розпізнати текст, створений ШІ / Все новости / Главная

Досить швидко ШІ став невід’ємною частиною життя людей. Ним користуються діти, студенти, вчителі, лікарі, політики, військові. GenAI допомагає за короткий термін згенерувати унікальний контент – текст, зображення, ролик, навіть музику.

Тому застосування можливостей ШІ серед маркетологів, в рекламних індустріях чи в публічних комунікаціях не є чимось унікальним. Він лише набиратиме обертів. Ще у 2023 році 67% маркетологів позитивно оцінювали можливості GenAI для своїх креативних кампаній (дані Kantar Media Reactions 2023). За прогнозами Kantar’s Marketing Trends 2024, у 2024 р. відбудеться суттєве збільшення використання GenAI для створення креативів у світі.

Водночас створення контенту з допомогою ШІ не завжди викликає схвалення. В Україні вже неодноразово виникали дискусії щодо цього, а також ролі штучного інтелекту у розповідях про війну в Україні.

Допоки подібний контент буде стрімко зростати, зросте й необхідність оцінки ефективності генерованого креативу та з'ясування ставлення до нього.

***

Українці активно слідкують за розвитком ШІ, свідчать результати опитування Kantar Україна, проведене у лютому 2024 р. Нині 79% опитаних українців знають, що таке штучний інтелект. 

Але за словами опитаних, лише 29% мали досвід користування можливостями штучного інтелекту. Натомість 54% кажуть, що не є його користувачами. Найбільший досвід використання ШІ мають молодь у віці 18-29 років (41%) та кияни (37%). 

Згідно з дослідженням, збільшилась частка тих, хто вже використовував Chat GTP та сервіси зі створення зображень на основі штучного інтелекту у порівнянні з минулим роком. 

У лютому 2024 р. зросла частка тих, хто мав досвід користування ChatGPT (33% проти 26% у квітні 2023). Найвищі показники використання ChatGPT - серед молоді у віці 18-29 років (47%), киян (46%) та осіб, які характеризують свій матеріальний стан як вище середнього (41%). Також у порівнянні з квітнем 2023 зросла частка й тих, хто користувався сервісами створення зображень на основі штучного інтелекту (13% проти 10% у квітні 2023).

Для третини користувачів Chat GTP він є радше розвагою, аніж надійним джерелом інформації.

Коли мова заходить про штучний інтелект, найперше, в українців виникають наступні думки (топ 10 думок):

  • Технологічний розвиток – 35%
  • Майбутнє – 35%
  • Стрімко розвивається – 33%
  • Цікаво – 31%
  • Зручно – 25%
  • Актуально – 23%
  • Корисно – 21%
  • Втрата робочих місць/ знецінення фаху – 18%
  • Позитивне ставлення - 16%
  • Веде до деградації людини – 15%

Враховуючи зацікавленість у темі, респондентам було запропоновано відповісти, чи вміють вони визначати роботи, створені ШІ, а не людиною.

Понад 40% опитаних висловили сумнів, що можуть розпізнати текст, написаний ChatGPT або іншою програмою на основі ШІ. Ще 38% засумнівалися з відповіддю. Водночас 20% українців стверджують, що можуть розпізнати текст, який написаний програмою на основі штучного інтелекту, а не людиною. 

Понад третина опитаних повністю довіряють або довіряють тексту, згенерованому штучним інтелектом (34%). У той час як 25% не згодні з цим твердженням і не довіряють тексту, якщо він написаний Chat GPT чи іншою програмою на основі штучного інтелекту, а не людиною.

Водночас учасники опитування скептично ставляться до ідеї називати мистецтвом те, що створює ШІ. Так, картини, створені ШІ, не є справжнім мистецтвом для 38% опитаних. А з тим, що музика, згенерована ШІ, не має стосунку до мистецтва погоджуються 35% респондентів.  

“42% опитаних висловили сумнів, що можуть розпізнати контент, створений GenAi, що становить значну загрозу для медіа та інформаційних джерел загалом, адже тепер не зрозуміло якому контенту можна довіряти.  Ключові гравці ринку Google, Microsoft, Meta, OpenAI та TikTok  вже відреагувати на проблему пов’язану зі збільшенням та поширенням контенту, створеного штучним інтелектом,  зобов'язавши творців контенту позначати відео, які згенероване за допомогою штучного інтелекту”, - прокоментувала Оксана Марусич, експертка Kantar Україна.

 

Похожие новости
Комментарии

comments powered by Disqus
Мы в социальных сетях: