Підготовка до зимового періоду: дорощування та відгодівля тварин / Все новости / Главная

Будь-які сезонні погодні зміни суттєво впливають на продуктивність домашніх тварин. З наближенням зимового періоду власникам ферм потрібно оптимізувати всі необхідні процеси, адже утримання поросят і дорослих свиней, інших тварин потребує певної підготовки. І якщо літо надає можливість проводить весь час на свіжому повітрі на вулиці, то осінньо-зимові холоди вимагають правильної підготовки тварин до зими, обладнання спеціального приміщення всім необхідним.

Придбати обладнання та атрибути для організації відгодовування, створення правильного мікроклімату можна в інтернет-магазині https://vada.ua/. У каталозі представлено велике різноманіття продукції, яка допоможе підготувати тварин до комфортної зимівлі, особливо поросят, народжених взимку.

Які існують особливі вимоги до особливостей утримання тварин у зимовий період?

Умови розведення відіграють дуже важливу роль у тваринництві, особливо взимку. Деякі заводчики помилково думають, що здоров'я тварини залежить лише від правильного годування та регулярного догляду. Проте це не зовсім так. Призвести до порушення розвитку, проблем з набором ваги та захворювань поросят, дорослих особин можуть наступні фактори:

  • відсутність або нестача освітлення в приміщенні;
  • суттєві температурні коливання;
  • протяг;
  • наявність сильного стороннього шуму.

Щоб убезпечити тварин від негативно впливу зміни погодних умов, необхідно правильно підготувати приміщення, де вони будуть утримуватися. Воно має бути світлим, сухим і теплим, проте не жарким, не задушливим. Повинно регулярно проводитися чистка стійла. Розглянемо детальніше особливості організації мікроклімату всередині приміщення.

Температура та способи її підтримки

Багато заводчиків домашніх тварин, які мають великий досвід у тваринництві, знають точно, як реагують тварини на зміну погоди. Щоб мінімізувати негативні фактори та їхній вплив на здоровʼя, продуктивність тварин, потрібно забезпечити в приміщенні правильну температуру повітря. Наприклад, у приміщенні, де утримуються дорослі свині, в зимовий період потрібно підтримувати температуру в діапазоні +14 – +18 градусів за Цельсієм. Вихід за озвучені рамки здатен призводити до застудних захворювань, зниження темпу набору ваги.

Трішки інша ситуація для новонароджених поросят – в їхньому вольєрі температура повітря не може бути меншою, ніж 18 градусів за Цельсієм. Забезпечити додатковий обігрів можна за допомогою спеціальних ламп та обігрівачів, які придбати можна в магазині Vada. Щоб полегшити підтримку бажаного рівня температури, спеціалісти рекомендують наступне:

  • На 15-20 сантиметрів над землею облаштувати дощату підлогу.
  • Накрити настил товстим соломʼяним шаром.
  • Ізолювати вентиляційний отвір соломкою.

Якщо очікується, що зима буде дуже морозною, можливо додатково обшити будівлю деревом, розмістити між панелями та стінами теплоізоляційний матеріал. Таким чином можна організувати зону теплового комфорту в приміщенні для новонароджених поросят.

Вологість повітря

Роль температури в житті тварин не варто зменшувати, проте необхідно не забувати й про рівень вологості повітря. Свині неймовірно чутливі до вологості повітря в приміщенні. Оптимальний показник для зимового періоду – 75-80%. При недотриманні таких рекомендацій тварини можуть страждати від дерматиту, застуди та інших небезпечних станів.

Вологість регулюється за допомогою обігрівача, коли необхідно «просушити» приміщення, або зволожувача – в іншому випадку. Для досягнення цієї мети провітрювати свинарник не рекомендується, оскільки це призведе до появи протягів.

Освітлення

Приміщення, де утримуються тварини, має добре освітлюватися. Якщо свині чи інші різновиди тварин постійно будуть знаходитися в сутінках, почнеться пригнічення вироблення багатьох гормонів, порушення обміну речовин. І, як наслідки, провокується сонливість та млявість, активний набір жирової маси при суттєвому ослабленні імунітету та підвищення ризиків розвитку різноманітних захворювань. Крім того, в добре освітленому приміщенні зручно контролювати процес харчування тварин.

Як найкраще годувати тварин взимку?

Розвідникам варто знати не тільки, як виміряти температуру свині та правильно облаштувати свинарник для зимового періоду, але й про особливості годування тварин. Взимку поросятам потрібна правильна дієта, збагачена жирами та протеїнами. Що стосується дорослих свиней, їх статус буде визначальним аспектом. Наприклад, свині вирощуються на відгодівлю (для чого – мʼясо або сало), розведення, це свиноматка, яка вигодовує поросят.

Рекомендуємо ознайомитися зі схемою вимірювання свиней та принципом годування тварин в зимовий період. Найчастіше принцип годування свиней в прохолодний період передбачає:

  • грубі варіації корму (сіно, овочі);
  • різноманітні теплі мішанки (зокрема з вареною картоплею, молочною сироваткою, запареним зерном та кашами);
  • комбікорми.

Обовʼязково потрібно памʼятати про збагачення раціону тварин спеціальними мінеральними, вітамінними добавками та преміксами.

 

Похожие новости
Комментарии

comments powered by Disqus
Мы в социальных сетях: