ІТ-компанія SoftServe оголосила переможців конкурсу «Open Call 2025», який проводили на честь п’ятої річниці корпоративної pro bono програми OpenTech. Волонтери компанії створять технологічні рішення для восьми соціально-важливих ініціатив, п’ять з них - з України.
Заявки оцінювали за такими критеріями як масштаб, актуальність, вплив проєкту на спільноти чи довкілля, а також наявність в OpenTech технологічної експертизи для реалізації того чи іншого рішення. Після ретельної оцінки журі обрало вісім проєктів-переможців, що більше, ніж планувалося спочатку.
«Через програму OpenTech ми прагнемо розширювати можливості організацій, щоб вони могли впроваджувати значущі зміни у своїх громадах. І завдяки «Open Call 2025» ми знайшли соціально-важливі ініціативи, які допоможуть пришвидшувати позитивні зміни. Я впевнений, що цей підхід не лише допомагає організаціям отримати технологічну допомогу, але й надає нашим волонтерам цінний досвід», – коментує Дмитро Іванов, директор з технологій в регіоні EMEA, SoftServe, співзасновник програми OpenTech та член журі конкурсу «Open Call 2025».
В Україні журі обрало такі організації:
- ДонорUA, автоматизована система рекрутингу та управління донорами крові, розроблена з метою популяризації донорського руху в Україні;
- Prytula Foundation USA, неприбуткова організація, спрямована на підтримку гуманітарних проєктів в Україні;
- Гендер в деталях – медіа-платформа, що займається питаннями гендерної рівності та розширює можливості лідерів змін;
- Liatoshynsky Foundation – організація, що вивчає та зберігає спадщину українського композитора Бориса Лятошинського, а також популяризує українську музику в світі;
- Victory Center – ініціатива, яка має на меті підтримувати та об'єднувати українських ветеранів війни та дітей, які потребують допомоги, через терапевтичну силу іповенції та іпотерапії.
Протягом вересня-жовтня 2024 року у межах «Open Call 2025» надійшло 66 заявок від міжнародних та місцевих громадських організацій, благодійних фондів, соціальних підприємств, медіа, органів місцевого самоврядування та державної влади. Окрім України, завдяки конкурсу технологічні рішення отримають також ініціативи з Польщі, Мексики та Колумбії. Діяльність ініціатив стосується підтримки біженців та протидії насильству, впровадження принципів демократії, а також покращення доступу до зв’язку в сільських місцевостях.
«Ми раді бачити, що проєкти-переможці охоплюють широкий спектр важливих питань, серед яких гуманітарна допомога, донорство крові, гендерна рівність, права людини, мистецтво та культура, сталий розвиток, цифрова доступність та підтримка ветеранів війни. У наших наступних кроках – підписання документів про співпрацю з обраними організаціями, формування волонтерських команд та початок розробки технологічних рішень pro bono», – коментує Марія Кучеренко, директорка з питань корпоративної репутації та КСВ компанії SoftServe.
Більше про обрані проєкти - за цим посиланням.