Щоб стати студентом обраного ВНЗ, потрібно подати безліч документів. Одним з важливих є мотиваційний лист. У ньому потрібно розписати чому саме ви повинні навчатися на певному факультеті ВНЗ. До процесу написання мотиваційного листа потрібно підійти максимально відповідально. Цей документ може зіграти важливу роль. Тому розповімо про те, що обов'язково має бути в такому листі та дамо корисні рекомендації.
Написати хороший мотиваційний лист не так складно, як здається. Але потрібно бути максимально уважним до деталей і правил оформлення. А ще важливо добре володіти англійською мовою. І якщо у вас є прогалини в знаннях, зверніться за допомогою до професійного репетитора англійської. Він також може допомогти у складанні грамотного мотиваційного листа.
Особливості структури
Добре продуманий мотиваційний лист повинен мати певну структуру. При цьому не слід його занадто розтягувати. Основними частинами є:
- Вступ, що містить звернення до того, хто буде читати документ. Можна використовувати як нейтральні фрази, так і пряме звернення залежно від ситуації. У цій частині необхідно коротко розповісти про себе і свою мету.
- Основна частина. Робиться акцент на самопрезентацію. Потрібно розповісти чим зацікавила спеціальність і факультет. Вкажіть сильні якості, які допоможуть вам у навчанні та у вивченні нового матеріалу.
- Заключна частина. У ній потрібно підсумувати все, що було сказано раніше. В кінці документа обов'язково ставлять підпис та ім'я.
Для того, щоб написати хороший мотиваційний лист, необхідно бути максимально зацікавленим у вступі. Можна створити кілька варіантів, щоб визначити найбільш вдалий стиль.
Кілька порад про те, як написати дійсно хороший мотиваційний лист
Для того, щоб така робота виявилася успішною, дотримуйтеся таких простих рекомендацій:
- Дотримуйтесь офіційного стилю в написанні.
- Кожне речення повинно бути добре продуманим.
- Зробіть акценти на своїх перевагах на початку тексту. Вкажіть якісь цікаві факти про вашу кандидатуру.
- Намагайтеся дані про себе вказувати в хронологічній послідовності.
- Обов'язково використовуйте параграфи. Так подана вами інформація буде простіше сприйматися.
- Не повторюйте викладену раніше інформацію.
- Користуйтеся словами-зв'язками, щоб дотримуватися послідовності у викладі інформації.
- Постарайтеся кожен абзац зробити дійсно цікавим.
- При написанні листа зробіть акцент на вступі. Ця та частина, яка повинна спонукати прочитати лист повністю.
- Добре опрацюйте висновок. Він повинен залишити в цілому позитивне враження від прочитаного. Постарайтеся в ньому коротко викласти все основне, що було описано в середині мотиваційного листа.
- Намагайтеся написати мотиваційний лист заздалегідь, а не в останній момент. Спочатку зробіть чернетку, потім через час прочитайте її та внесіть правки. Перевірте наявність помилок та неточностей. Потім підготуйте чистовий варіант.
Безумовно, в Інтернеті можна знайти різні мотиваційні листи. Ось тільки користуватися ними не варто. Дана робота повинна бути виключно авторською і написана від себе.
Якщо планується вступ на творчу спеціальність, можна дещо відійти від стандартної структури мотиваційного письма. Але все одно доведеться враховувати вимоги університету. Можливо такий підхід не оцінять належним чином.