Протидія ворогу: компанія SkyLab продемонструвала РЕБостійкий дрон Shoolika mk6 / Все новости / Главная

Російсько-українська війна вже дістала назву “війна дронів”. Ці маневрові пристрої допомагають ЗСУ виконувати завдання і водночас мають найбільш непрогнозований термін експлуатації — ворог виводить з дії близько 1000 українських дронів на місяць. Це спонукає українську сторону відшукувати нові шляхи надходження необхідних пристроїв та спеціалістів: державний проєкт «Армія дронів», ініціативи та розробки БПЛА приватними компаніями, закупівля дронів іноземного виробництва тощо.

Україна потребує джерела надходження максимальної кількості безпілотних систем для забезпечення військових. Цю потребу здатне вирішити налагодження конвеєрного виробництва дронів за сприяння держави у співпраці із tech-компаніями та стартапами.

Defense tech компанія SkyLab розробила та представила нову модифікацію БПЛА “Shoolika mk6”. Його головна особливість – стійкість до радіоелектронної боротьби (РЕБ) ворога. Shoolika mk6 отримав офіційний протокол РЕБостійкості, який надається за участю членів комісії Міністерства Оборони України.

Аналізуючи іноземні зразки ударних безпілотників, а також враховуючи потреби та відгуки українських військових, які застосовують БПЛА та інші пристрої на передовій,було зроблено коптер Shoolika mk6.

“Війна ведеться на всіх напрямах з використанням сучасних технологій та їх протидії. Тож українські воїни мають бути оснащенні розробками, які матимуть засоби та передові технології для протидії та послаблення ворога. Гнучкість, врахування реальної ситуації та потреб військових лягли в основу наших підходів. Радіоелектронна боротьба є одним факторів протидії повітряних, наземних чи морських дронів, та інших технологій, в яких інформація передається шляхом радіохвиль. Саме тому наш Shoolika mk6 розроблявся з урахуванням факторів задавлювання на полі бою. РЕБостійкість коптеру досягається завдяки стійким до перешкод модулям зв'язку, які є власною розробкою SkyLab. Задля забезпечення підрозділів на лінії фронту такими дронами нам необхідна синергія із державою, а саме Державне Оборонне замовлення”, –  коментує Євгеній Рвачов, засновник та очільник SkyLab.

Виробництво партії з десяти РЕБостійких коптерів SkyLab триває близько трьох тижнів. В цей термін входить збірка, прошивка, калібрування, тестування та пакування продукту. Такий результат досягається завдяки налагодженню процесу IT-розробки, виробництва та злагодженої роботи спеціалістів. В середньому вартість виробництва одного коптеру складає близько $25-30 тис.

В найближчих планах компанії масштабування виробництва коптера Shoolika MK6, налагодження роботи з Державними оборонними замовленнями та відкриття офісу в Європі. Також в компанії наразі спрямовані на модифікації однієї моделі дронів, задля виростання одного приладу для виконання різних військових місій.

На думку експертів компанії, запровадження серійного виробництва РЕБостійких БПЛА здатна забезпечити військових стабільним постачанням дронів у регіони, де ведуться активні бойові дії, а також зменшити кількість втрат та збиття пристроїв. Що, в результаті, вплине на збільшення ефективності виконання військових операцій.

В команді SkyLab працює 10 інженерів на умовах повного робочого дня та ще 5 спеціалістів віддалено, які знаходяться в різних країнах світу. Також у планах розширення команди й наймання нових спеціалістів. Зокрема наразі відкриті вакансії SMM manager, бухгалтера та військового інженера.

 

Похожие новости
Комментарии

comments powered by Disqus
Мы в социальных сетях: