Web Summit 2024: хто представлятиме Україну зі сцени / Все новости / Главная

Вже четвертий рік поспіль національна делегація представлятиме Україну на міжнародній tech-конференції Web Summit, яка відбудеться 11-14 листопада 2024 р. в Лісабоні (Португалія). Серед спікерів — Михайло Федоров, Олег Половинко, Вірослава Новосильна, Ірина Вольницька, Андрій Скрипник, Люк Шеньє та інші представлятимуть Україну зі сцени саміту.

Цьогоріч Міністерство цифрової інформації разом з Українським фондом стартапів відібрали 24 стартапи, верифіковані оргкомітетом саміту. Нагадаємо, що український павільйон дебютував на Web Summit в 2021 році, в 2022-му інноваційний потенціал України представляли 24 стартапи, а в 2023-му — дев’ять.

За даними команди організаторів загалом надійшло 62 заявки, 34 проєкти відібрали для участі у фінальному Pitch Day, який відбувався онлайн і за результатами якого журі сформувало делегацію з 24 стартапів.

«Сьогодні Україна – це потужний глобальний стартап-хаб. Присутність 24 українських стартапів на Web Summit цього року, порівняно з 9 у 2023-му, свідчить про стрімку інтеграцію в світову технологічну екосистему. Сфери AI, HealthTech, EdTech, SaaS, E-commerce та FinTech демонструють стрімке зростання в Україні. Минулого року українські стартапи залучили понад $7 млн інвестицій і досягли $11 млн продажів. На Web Summit ми прагнемо не лише представити українські проєкти, але й впливати на формування майбутнього технологій», – підкреслила Наталія Кушерська, в.о. директора Фонду розвитку інновацій.

Окрім демонстрації новітніх розробок, технологічну потужність та інвестиційну привабливість України підтверджуватимуть зі сцени і спікери.

Михайло Федоров, віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій України, Міністр цифрової трансформації України, презентуватиме новий проєкт, спрямований на розвиток співпраці з технологічною спільнотою та посилення потенціалу країни. Серед спікерів також зазначені заступник Міністра цифрової трансформації України Олександр Борняков та Вікторія Іцкович, директорка Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій Київської міської державної адміністрації.

Вірослава Новосильна, засновниця та CEO агенції SLOVA Tech PR, що просуває tech-бізнес, стартапи та венчурні фонди на міжнародному та локальному ринках, Best Leader in PR (Davos Communications Awards), співзасновниця ком’юніті для лідерок Wtech, прийматиме участь у панельній дискусії, присвяченій питанню гендерної рівності в tech.

«Згідно з дослідженням, на глобальному рівні ми досягнемо гендерного балансу у tech-індустрії через 300 років. Авжеж, в Україні — інші реалії, коли жінки вимушено займають все більше і більше керівних позицій в ІТ. Ще у 2018 році ми створили спільноту Wtech, яка об'єднує лідерок зі світу технологій. За останні три роки ком'юніті з українського трансформувалось у міжнародне, то ж під час дискусії у мене буде змога наголосити на реальній ситуації стосовно gender gap, спираючись зокрема і на досвід лідерок нашої спільноти. Системна участь України на івентах рівня Web Summit — вагомий внесок у сприйняття нас як надійного та сталого партнера. Варто продовжувати інвестувати у міжнародну присутність наших брендів, у можливість комунікувати зі світом, адже наш голос має бути чутно», — впевнена Вірослава Новосильна.

Серед спікерів також представлені і фаундери стартапів. Олег Половинко, директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА та фаундер стартапу MISTO, виступить з темою про роль технологій у підвищенні національної стійкості.

Андрій Скрипник, співзасновник та СЕО персоналізованої онлайн-платформи для вивчення мов Promova, братиме участь у дискусійній панелі, присвяченій навчанню професіям майбутнього.

«Promova та я особисто відвідуємо Web Summit багато років. З власних спостережень зазначу, що аудиторія учасників — це, зазвичай, інші стартапи, інвестори, журналісти, продуктові та сервісні компанії. То ж на саміті ефективніше за все буде сфокусуватися на розвитку стосунків з поточними партнерами, побудові зв’язків з новими, підвищенні впізнаваності бренду, знайомствах з журналістами, зустрічах з інвесторами», — ділиться досвідом Андрій Скрипник.

Люк Шеньє, генеральний директор Kyiv Post, модеруватиме розмову з директоркою з інформаційної безпеки компанії WithSecure Крістін Бежераско про специфіку безпеки кіберзагроз, з якими зіткнулась Фінляндія після вступу до НАТО, а також візьме участь у панельній дискусії, присвяченій розв’язанню проблеми безпеки журналістів в умовах зовнішніх загроз.

Ірина Вольницька, президентка SET University, технологічного університету, що перезапускає IT-освіту в Україні, долучиться до журі, яке обиратиме три стартапи-фіналісти в півфіналі PITCH-змагань.

«Стартап, вартий перемоги у Web Summit PITCH Competition, має продемонструвати синергію реальної цінності, потужної команди і потенціалу глобального впливу. В еру ШІ переможе не той, хто просто «впроваджує інновації», а той, хто трансформує ці інновації у новий порядок. Це про готовність змінити правила гри, про відмову від обмежень старих парадигм і про сміливість бачити світ у масштабах, де люди та машини працюють пліч-о-пліч. Для мене переможець — це стартап, який не лише випереджає конкуренцію, а й створює нові правила для технологічного майбутнього», — стверджує Ірина Вольницька.

Завдяки спільним зусиллям співорганізаторів — Міністерства цифрової трансформації України, Українського фонду стартапів, Ukraine-Moldova American Enterprise Fund — та партнерів (група компаній «Епіцентр», група компаній NOVA, європейський консорціум Seeds of Bravery, StrategEast, ГС Digital Ukraine, Посольство України в Португалії), українська технологічна екосистема має змогу всебічно представляти потенціал країни на світовому рівні, залучати інвестиції та промотувати український tech-сектор як національний бренд.

 

Тэги:   Конференции

Похожие новости
Комментарии

comments powered by Disqus
Мы в социальных сетях: