Чек-лист, як обрати курси тестувальника і не прогадати / Все новости / Главная

Читать на русском

У сфері IT справжній бум за останні 5 років спричинила професія QA, присвячена перевірці додатків, програм і сайтів із метою гарантії високої якості цифрових продуктів. Водночас з’явилися тисячі курсів, що обіцяють швидкий вступ у професію та високий дохід уже в перші місяці після навчання. Однак насправді потрібно уважно обирати курси, щоб не витрачати час на те, що не принесе результату і спричинить зайві фінансові витрати. Тестировщик в США насамперед має бути готовий вирішувати актуальні завдання і вільно розмовляти англійською мовою. При цьому не обов’язково знати всю теорію — для старту достатньо того, з чим будуть пов’язані рутинні завдання. Розглянемо основні компоненти хороших курсів: теорія, практика і підготовка до реальної роботи.

Що має бути в програмі?

Найголовніше, щоб програма курсу була побудована за принципом «від простого до складного» і включала те, що дійсно потрібно для роботи без зайвої води:

  • Написання тест-кейсів
  • Написання тест-планів
  • Фази тестування
  • API-тестування
  • Тестування баз даних
  • Застосування команд Linux у QA
  • Платформи для тестів
  • Баг-репорти
  • Взаємодія з командою тощо

Корисно «пройтися» по вакансіях, подивитися вимоги до знань від роботодавців, а потім звірити ці пункти з програмою курсу. Якщо збігається, значить, варіант достойний. Не забудьте перевірити викладацький склад: краще, якщо це будуть практикуючі спеціалісти.

Практика понад усе

Не має значення, відомий курс чи ні — головніше результат. А його можна отримати тільки там, де передбачено багато практики. Кожен тестувальник у США знає, що успішно просуватися кар’єрними сходами можна лише тоді, коли ви чітко розумієте своє місце в команді та свій спектр завдань. Саме практика закладає у вас таке розуміння. Тому «беремо» курси, які:

  • Мають зрозумілу програму з практичною частиною у кожному розділі
  • Передбачають більше практики, ніж теорії
  • Дають можливість ставити запитання і отримувати зворотний зв’язок від викладачів
  • Дають можливість вирішувати завдання командно

В ідеалі, щоб навчання включало проходження стажування, щоб ви отримали чітке уявлення про спектр обов’язків і вимоги, які висувають компанії.

Що думають роботодавці?

Більшість курсів пропонують наприкінці навчання сертифікат або диплом, і на цьому все закінчується. По суті, це лише папір, на якому написано, що ви щось вивчали. Зазвичай роботодавці не зважають, хто вам видав цей сертифікат, навіть якщо це дуже розкручені курси. Більшу вагу має те, як ви проявите себе на співбесіді, зокрема, як пройдете практичну частину і вирішите завдання.

Втім, є виняток. Існують освітні платформи, які налагоджують партнерство з IT-компаніями і допомагають їм набирати якісно підготовлених спеціалістів із числа студентів. Наприклад, сильний тестувальник у США, який успішно пройшов навчання в PASV, отримує можливість стажуватися в реальній компанії. Як мінімум, це дає досвід і кейси, а може ще й стати першим офіційним працевлаштуванням в IT за умови належних зусиль. Плюс партнерські компанії лояльніші до випускників IT-шкіл, з якими вони співпрацюють. Це єдиний варіант, де назва освітньої платформи матиме значення для роботодавця.

 

Тэги:   Образование

Похожие новости
Комментарии

comments powered by Disqus
Мы в социальных сетях: