У новому випуску YouTube-подкасту ASATrьопс Олександр Борняков - заступник Міністра цифрової трансформації України з розвитку ІТ, керівник проєкту Дія.City, розповів коли стануть можливі вибори президента у смартфоні, майбутнє без паперів, чи буде онлайн-розлучення і як військовий збір підриває IT-галузь.
- Коли будуть технологічно можливі вибори президента/парламента в смартфоні?
Це рішення може працювати, якщо в Конституції країни не написано, що має зберігатися таємне голосування, тобто технологічно потрібно вирішити цю проблему. Ніхто наразі про це не говорить, але коли стане таке питання, що давайте там якось рухатися, знайдуться люди в компанії, які запропонують вирішення.
- Чому так довго приймають закон про віртуальні активи (криптовалюту)?
Коли це питання перейшло до комісії з цінних паперів, то вони певний час ним не займалися, оскільки почалось повномасштабне вторгнення. А потім через 4-5 місяців повернулись і вирішили перейняти досвід Європи і зробити MiCA (Markets in Crypto-Assets). Але Олександр з командою відмовилися приймати в цьому участь і так і не змогли знайти спільної мови з комісією. MiCA розроблялася як регуляція, яка відповідає принципам ведення бізнесу 29 країн в Євросоюзі і вона розроблялася для того, щоб ти зареєструвався в одній країні і мав змогу мати бізнес в решті країн, відповідно тому вона така складна. А якщо ми це переносимо в Україну, то навіщо нам така складна регуляція, якщо вона працює тільки в Україні.
- Чи буде українцям доступне онлайн-розлучення?
Частину цієї послуги можна оцифрувати, але зараз так все побудовано, що розлучення – це в більшості випадків рішення суду, навіть за згоди, і коли є дитина, і коли нема дитини, і коли є спільне майно. Але можливо в певний час це з'явиться. Коли буде критична маса бажаючих, будемо думати про розлучення.
- Який найбільший фейл у розробці "Дія City"?
Сталося шалене непорозуміння з індустрією в певний час і це призвело до дуже серйозних наслідків. До сих пір є велика частина людей, які працюють в компаніях, саме розробників, які не сприймають проект "Дія City" і відносяться до нього негативно. Це достатньо великий факап, але в ньому є іронія, тому що "Дія City" ніяк не впливає на життя розробників. Це проект був для бізнесу та власників бізнесу.
- Гіг-контракти: чи підриває їх податкове навантаження?
Якщо, наприклад, компанія є в "Дія City", то в неї там є купа контрактів, а маржинальність, наприклад, може бути порядка 10%, тобто в з маржинальності забрали 3,5%. А в компанії є адміністративка, маркетинг і т. д. І все, вона просто в мінусі. Тобто компанія може не витримати, тому так, таке цілком може бути.
Повне відео з заступником Міністра цифрової трансформації України з розвитку ІТ, керівником проєкту Дія.City дивіться за посиланням:
https://www.youtube.com/watch?v=F9K-1_TBe78&t=28s